Nuostatai

MOLĖTŲ R. KŪNO KULTŪROS IR SPORTO CENTRO IR MOLĖTŲ KRAŠTO LAIKRAŠČIO „VILNIS“ KREPŠINIO ČEMPIONATO NUOSTATAI

 

 

  1. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

1.1.  Skatinti  gyventojų užimtumą kūno kultūra ir sportu.

1.2.  Populiarinti krepšinio žaidimą, kaip sporto šaką.

1.3.  Kelti komandų meistriškumą ir išaiškinti pajėgiausias komandas ir žaidėjus.

 

  1. VADOVAVIMAS

Varžybas vykdo Molėtų r. Kūno kultūros ir  sporto centras ir Molėtų krašto laikraštis „Vilnis“

 

  1. DALYVIAI

3.1. Pirmenybėse leidžiama dalyvauti krepšinio komandoms laiku pateikusioms elektroninę vardinę paraišką. Forma rasite:

3.2. Komandos vadovai atsako, kad:

3.2.1. komandos žaidėjai yra pasitikrinę gydymo įstaigoje savo sveikatos būklę, bei gali dalyvauti 2022 m. krepšinio varžybose;

3.2.2. įvykus bet kokiems sveikatos sutrikimams varžybų metu, atsakomybę prisiima pats žaidėjas.

 

  1. VIETA IR LAIKAS

4.1. Pirmenybės vyks 2022 m. spalio – 2023 sausios  mėn.

Penktadieniais – sekmadieniais Molėtų sporto centro salėse Ąžuolų g.10, Statybininkų g. 9 .

4.2. Komandos iki  spalio 1 d. 12:00 val. privalo pristatyti vardines paraiškas su dalyvių pavardėmis.

4.3. Legionierių skaičius neribojamas.

 

5.  STARTO MOKESTIS

Kiekviena komanda iki 2022 m. lapkričio 1 d. privalo sumokėti starto mokestį 150 eurų, kuris bus naudojamas salės nuomai. Apdovanojimai, sekretoriato, teisėjavimo išlaidos bus apmokamos iš projekto SRF-FAV-2020-1-0089 lėšų.

  1. VARŽYBŲ SISTEMA

Pirmajame varžybų etape komandos sužaidžia ratuką. Antrajame varžybų etape „A“ pogrupio  pirmos 4 komandos keliauja trečiąjį etapą: „Vilnies“ čempionato pusfinalį ir pusfinalyje susitinka tokia tvarka: A1-A4 ir A2-A3. „A“ pogrupio 5 ir 6 vietos keliauja į „Molėtų sporto centro taurę“, kur atkrentamosiose susitinka su „B“ pogrupio komandomis tokia tvarka: A5-B6, A6-B5, B1-B4, B2-B3. Ketvirtajame etape „Molėtų sporto centro taurės“ pusfinalis. Jame komandos susitinka tokia tvarka: A5-B6 (poros nugal.) - B1-B4 (poros nugal.) ir A6-B5 (poros nugal.) - B2-B3 (poros nugal). Penktajame etape vyks  „Vilnies“ čempionato finalas, kuriame dėl 1 vietos susitinka pusfinalių nugalėtojai, o pralaimėtojai dėl trečiosios vietos. Sporto centro taurėjo komanda žaidžia tik dėl pirmosios vietos.

 

  1. DALYVAVIMAS PIRMENYBĖSE. BAUDOS

7.1. Kiekvienas žaidėjas įrašytas paraiškoje privalo sužaisti mažiausiai 50 proc. Rungtynių pirmajame etape, norint žaisti atkrintamosiose varžybose.

7.2. Už techninę pražangą žaidėjas privalo sekančių varžybų dalyvio mokestį sumokėti 6 eurus.

7.3  Nesumokėjus baudos praleisti vienerias varžybas. Už pašalinimą iš aikštelės - 15 eurų baudą, nesumokėjus baudos – praleisti 2 rungtynes.

7.4. Komandos prisiima atsakomybę už tinkamą sirgalių elgesį.

7.5. Komandai čempionate galima registruoti 12 žaidėjų.

7.6 Prasidėjus čempionatui naujų žaidėjų įtraukimas į paraišką yra taikomas varžybų dalyvių mokestis  6 eurų.

 

  1. APDOVANOJIMAS

 Komandos prizininkės apdovanojamos medaliais, nugalėtojų  taurėmis, bei remėjų prizais.

 

  1. PROTESTAS. JO PADAVIMO IR SVARSTYMO TVARKA

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jog oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKSC vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKSC vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 30 Eur garantinį mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima komisija, susidedanti iš kiekvienos komandos po 1 asmenį per artimiausias tris darbo dienas.

Kontaktai: vyr. teisėjas Martynas Žala, tel. 867461551

Molėtų Kūno kultūros ir sporto centras, adresas: Ąžuolų g.10, LT-33125, Molėtai, įm.kodas:191231523, atsisk. sąsk.: LT514010045500060096.

svetainiu kurimas MRVKP © 2023

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti