Nuostatai

MOLĖTŲ KREPŠINIO LYGOS 2019-2020 m. SEZONO NUOSTATAI

  1. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

1.1.  Skatinti  gyventojų užimtumą  kūno kultūra ir sportu.

1.2.  Populiarinti krepšinio žaidimą, kaip sporto šaką.

1.3.  Kelti komandų meistriškumą ir išaiškinti pajėgiausias komandas ir žaidėjus.

  1. VADOVAVIMAS

Varžybas vykdo Molėtų r. Kūno kultūros ir  sporto centras.

  1. DALYVIAI

3.1.Pirmenybėse leidžiama dalyvauti   krepšinio komandoms laiku  pateikusi vardinę paraišką su       komandos vadovo parašu.

3.2. Komandos vadovai atsako, kad varžybų dalyviai yra pasitikrinę gydymo įstaigoje savo sveikatos būklę, bei gali dalyvauti  2020 m. krepšinio varžybose. Įvykus bet kokiems sveikatos sutrikimams varžybų metu, organizatoriams jokių pretenzijų neturėsite.

  1. VIETA IR LAIKAS

4.1. Pirmenybės vyks 2020 m. vasario  –  balandžio mėn.

Penktadieniais – sekmadieniais Molėtų sporto centro salėse Ąžuolų g.10, Statybininkų g. 9 .

4.2. Komandos iki  Sausio 16 d. privalo pristatyti vardines paraiškas su dalyvių pavardėmis.

     5.  STARTO MOKESTIS

 Kiekviena komanda iki 2020 m. vasario 8 d. privalo sumokėti starto mokestį 150 eurų. Startinis mokestis bus naudojamas sekretoriato, teisėj o apmokėjimui, apdovanojimams, salės nuomai.

  1. VARŽYBŲ SISTEMA

6.1. Pirmenybėse dalyvaujančios komandos  žaidžia pagal tarptautines krepšinio taisykles.  Komandos burtu keliu paskirstytos i du pogrupius.  Pirmajame etape A ir B pogrupyje komandos žaidžia vieno  rato sistema. Komandos pogrupiuose užėmusio 1 – 2 vietas kovoja dėl didžiosios rajono vyrų krepšinio pirmenybių taurės. Pusfinaliai:  A1 – B2 ir A2 – B1.  Finale, pusfinalių nugalėtojai žaidžia dėl pirmosios vietos. Pralaimėtojai žaidžia dėl trečios vietos.

6.2. Komandos pogrupiose užėmusios  3 – 4 vietas varžosi dėl mažosios rajono vyrų krepšinio pirmenybių taurės. Pusfinalis A3 – B4 ir A4 – B3. Finale pusfinalių nugalėtojai žaidžia dėl pirmosios vietos. Pralaimėtojai žaidžia dėl trečios vietos.

Varžybų organizatoriai pasilieka teisę keisti ir pildyti pirmenybių nuostatus, apie tai informuodami dalyvius jų nurodytais el. paštu ar telefonu. Varžybų susitikimų tvarkaraštis gali būti keičiamas tik pirmajame varžybų etape, abejų komandų sutarimu. Antrame ir trečiame etape varžybų tvarkaraštis nėra keičiamas.

  1. DALYVAVIMAS PIRMENYBĖSE. BAUDOS

7.1. Kiekvienas žaidėjas įrašytas paraiškoje privalo sužaisti mažiausiai 50 proc. Rungtynių pirmajame etape, norint žaisti atkrintamosiose varžybose.

7.2. Už techninę pražangą žaidėjas privalo sumokėti 5 eurų baudą.

7.3  Nesumokėjus baudos praleisti vienerias varžybas. Už pašalinimą iš aikštelės - 15 eurų baudą, nesumokėjus baudos – praleisti 2 rungtynes.

7.4. Komandos prisiima atsakomybę už tinkamą sirgalių elgesį.

7.5. Komandos gali registruoti iki 3 žaidėjų kitose savivaldybėse deklaruojančios gyvenamą vietą.

7.6 Komandos negali  registruoti  NKL ar aukštesnės Lietuvos krepšinio lygose rungtyniaujančių  krepšininkų.

  1. APDOVANOJIMAS

 Komandos prizininkės apdovanojamos  medaliais, nugalėtojų  taurėmis, bei remėjų prizais.

  1. PROTESTAS. JO PADAVIMO IR SVARSTYMO TVARKA

Jeigu komanda mano, kad jos interesus pažeidė teisėjo (vyr. teisėjo ar teisėjo) sprendimas arba koks kitas įvykis žaidimo metu, komandos kapitonas arba treneris turi kaip galima greičiau (kai tik kamuolys tampa nežaidžiamas ir rungtynių laikrodis yra sustabdytas arba pirmosios minutės pertraukėlės metu) savo pretenzijas ramiai ir mandagiai išsakyti vyresniajam teisėjui. Vyresnysis teisėjas gali paaiškinti savo sprendimą arba, jei reikia, gali patikslinti rungtynių protokolą, rungtynių rezultatą ir žaidimo laiką.

Jeigu rungtynėms pasibaigus, komanda tebėra įsitikinusi, kad minėtas įvykis padarė jai žalą, kapitonas nedelsdamas turi pranešti vyr. teisėjui, kad jo komanda protestuoja rungtynių rezultatą. Kapitonas turi pasirašyti protokolo skiltyje, vadinamame “kapitono parašas protesto atveju”. Kad šis kapitono pareiškimas taptų galiojantis, būtina, jog oficialus komandos vadovas (arba atstovas) patvirtintų šį protestą raštu per 20 min. nuo rungtynių pabaigos. Detalus protesto motyvas nėra būtinas. Pakanka parašyti, x komanda protestuoja rungtynių tarp x ir x komandų rezultatą. Rungtynių vyr. teisėjas per valandą apie tai privalo informuoti KKSC vyr. teisėją. Protestuojanti komanda artimiausią darbo dieną privalo KKSC vyr. teisėjui įteikti protesto tekstą ir įmokėti 30 Eur garantinį mokestį. Jei protestas patenkinamas, garantinė įmoka grąžinama. Sprendimą dėl protesto priima komisija, susidedanti iš kiekvienos komandos po 1 asmenį per artimiausias tris darbo dienas.

Kontaktai: vyr. teisėjas Martynas Žala, tel. 8383 51479, 867461551

Molėtų Kūno kultūros ir sporto centras, adresas: Ąžuolų g.10, LT-33125, Molėtai, įm.kodas:191231523, atsisk.sąsk.: LT514010045500060096.

svetainiu kurimas MRVKP © 2020

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

uždaryti